O STRONIE

Jak w kilku słowach scharakteryzować projekt „PozaGranice”? Tak by dochodząc do końca tego opisu utrzymać albo i wzmocnić motywację do odwiedzania i czytania tej strony?

DLACZEGO POZAGRANICE.pl?

Wielokrotnie rozpoczynałeś jakieś zajęcie np. bieganie i po jakimś czasie porzucałeś je?

Masz wrażenie, że zwykłym treningiem sportowym doszedłeś do granic możliwości i szukasz czegoś innego np. wprowadzenia elementów psychologii sportu?

Chcesz skuteczniej i szybciej wprowadzać trwałe zmiany np. rozpocząć jakieś nowe zajęcie, wprowadzić zdrowy nawyk?

Jesteś przytłoczony, nie możesz znaleźć czasu na przyjemności i marzysz o tym by efektywnie realizować swoje cele?

Chcesz mieć więcej silnej woli, motywacji, samokontroli oraz umiejętności tworzenia zdrowych nawyków?

Szukasz odpowiedzi na pytania jak zapanować nad natłokiem informacji i cieszyć się zdrowym, pełniejszym życiem?

JAK DZIAŁAMY BYŚ OSIĄGNĄŁ SUKCES?

Czytam, studiuję liczne materiały, badania, poznaję nowe rzeczy, a pozyskaną tymi sposobami od wielu już lat wiedzę testuję wprowadzając w życie. Moją pasją jest uprawianie sportów wytrzymałościowych, głównie biegania. Prezentowane tutaj techniki efektywności pozwalają mi skuteczniej realizować cele. Później to co się sprawdza przekazuję innym. Dzielenie się wiedzą to moja pasja.

Większość opisywanych technik ilustruję sportowymi przykładami. Tak jest łatwiej. Zamiast cytować teorie naukowe opiszę je na przykładzie świata sportu. Jednak nie jest to tylko strona dla uprawiających sport. Omawiane teorie łatwo przełożyć na inne sfery życia – przywództwo, hobby, praca na swoim, czy w korporacji.

Nie będę pisał jak konkretnie trenować. Od tego są trenerzy, eksperci i tysiące stron internetowych. Sam korzystam z wiedzy ekspertów. Ten blog jest o tym w jaki sposób wykorzystać psychologiczne odkrycia i jak je zastosować tak by stać się efektywniejszym np. dodać do swoich treningów elementy psychologii albo rozpocząć regularne uprawianie sportu.

CO TUTAJ ZNAJDZIESZ?

Projekt „PozaGranice” stworzyłem by systematyzować pozyskiwaną wiedzę – zamiast różnych notatek, kartek, setek różnych plików na dysku będę przechowywał wszystko w jednym miejscu. Właśnie tutaj. Swoje doświadczenia. Opracowując wpisy opieram się na sprawdzonych źródłach – głównie BADANIA NAUKOWE ale również ceniona na świecie przez ekspertów literatura, którą wykorzystują skuteczni psychologowie sportu współpracujący z najwybitniejszymi sportowcami.

Dlaczego strona internetowa? Ten swego rodzaju notatnik będzie dostępny gdziekolwiek dociera Internet. A gdzie jeszcze nie go nie ma? Ponadto, jeśli tutaj dotarłeś i właśnie czytasz tych kilka słów to może i Ty skorzystasz? Pamiętaj wiedza jest ważna ale wprowadzanie w życie i testowanie ważniejsze.

A tymczasem ….